”Yatak odamı nasıl süsleyebilirim?” sorusu kafanızı kurcalıyor ve bir fikriniz yoksa işe öncelikle kendi tarzınızı tanımakla başlayın. Yatak odası, insanın ruhunun dinlendiği kendisine ait en özel alandır.

Bir yatak odası için en başarılı dekorasyon, kişinin kendisini en konforlu ve dingin hissettiği çalışmadır. Kişi en modern dizayn çalışmalarında dahi üzerindeki yorgunluğu odasında atamıyorsa ciddi bir hata var demektir. Peki yatak odası nasıl süslenir, daha keyifli hale nasıl getirilir?

Photo by Gem+Elli – Search bedroom pictures

 

Bir alanın keyifli hale getirilmesi ilk manada odaya girdiğinizde içinizde çiçekler açıyor, kelebekler uçuşuyorsa odanız tam istediğiniz şekilde süslenmiş demektir. O halde sizin için en uygun süsleme biçimi hangisi gelin onu keşfedelim:

Photo by Ivy Lane Living – Look for bedroom pictures

 

 

“Yatak Odamı Nasıl Süsleyebilirim?” Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası süsleme işi aslında öncelikle kişinin ne istediğini iyi anlamaktan geçer. Bu nedenle iç mimarlar özellikle ev sahiplerinin taleplerini hatta hayallerini dinlerler. Ancak siz odanız için bir değişikliğe giderek mutlu olurken bunu kendiniz yapacaksanız o halde elinizde bazı fikirler olmalı. Bu fikirlerden yola çıkarak kendinize en uygun seçimi yapmalısınız. Buyurun başlayalım:

 

İşe Duvar Rengi ile Başlayın

Eğer odanızın cansız ve can sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız mutlaka duvar rengini değiştirin. Hayatınıza renk verecek sıcak renkler ile yeni duvarlar yatak odanızda bambaşka bir açı oluşturacaktır.

Photo by Danielle Rose Design Co. – Discover bedroom design inspiration

 

Photo by designstiles – Browse bedroom ideas

 

Photo by Interiors by Maite Granda – Search bedroom design ideas

 

 

Duvarlarınızı Aksesuarlar İle Süsleyin

Duvarlarınızın rengi gözünüze güzel geliyor ancak çok sade bir odanız mı var? O halde yapmanız gereken süsleme işine duvarlardan başlamak olmalı. Duvarlar için tasarlanan çeşitli stickerlar ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Hatta aynalı modeller ile daha ışıltılı bir odaya sahip olmanız mümkün.

Photo by Amy Trowman Design – Browse bedroom ideas

 

Photo by J Hill Interiors – Browse bedroom photos

 

Photo by Regan Baker Design Inc. – Discover bedroom design ideas

 

Perdelerinizi Değiştirin

Yatak odasında renkleri ve modeli gözünüze hitap edecek bir diğer unsur perdeler. Mutlaka perdelerinizi modern tasarımlar ile değiştirmelisiniz. Koyu renkler yerine daha açık ve pastel tonda fonlar kullanabilirsiniz.

Photo by Blackband Design – Search bedroom design ideas

 

Photo by Tracy Lynn Studio – Browse bedroom ideas

 

 

Dekoratif Aydınlatmalara Yer Verin

Yatak odanızda mutlaka dekoratif avize ve abajurlar kullanın. Özellikle abajurlarınızın renkli ve farklı tasarımlar olması odanızın havasını baştan sona değiştirecektir.

Photo by Room & Board – Discover bedroom design inspiration

 

Photo by EDYTA & CO. INTERIOR DESIGN – Browse bedroom ideas

 

Photo by Inside Design – Discover bedroom design inspiration

 

Halınızı Değiştirin

Eğer odanızı süslemek istiyorsanız bir diğer başlangıç seçeneği halılar olacaktır. Halıların daha modern ve renklerinin canlı olması önemlidir. Özellikle tek renkli seçenekler ile minimal bir çizgi yakalamanız mümkün.

Photo by AMW Design Studio – Look for bedroom design inspiration

 

Photo by Floorcraft – Look for bedroom design inspiration

 

Photo by AHR Designs – Look for bedroom pictures

 

 

Kişisel Alanlar Oluşturun

Odanızda telefon, kitap, gözlük gibi kişisel eşyalarınızı bırakabileceğiniz özel bir köşeniz olsun. Bu ayaklı sehpa olabileceği gibi duvarda bir raf da olabilir. Tamamen sizin göz zevkinize kalmış. ”Yatak odamı nasıl süsleyebilirim?” diyorsanız kişisel alana mutlaka yer vermeniz gerektiğini unutmayın.

Photo by Danielle Rose Design Co. – Discover bedroom design inspiration

 

Photo by designstiles – Look for bedroom design inspiration

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

2020 Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

 

The post Yatak Odamı Nasıl Süsleyebilirim? Yatak Odası Fikirleri first appeared on Dekor Ekranı.

Write A Comment