Balkon düzenleme havaların ısınmaya başladığı bu yaz günlerinde balkonlarda geçirilen zaman içeride geçirilen zamanlardan çok daha fazladır. Balkon düzenleme özellikle sıcak yaz gecelerinde daha da fazla zaman geçirecek olduğunuz balkonları en hoş hale getirmenin zamanı geldi dahi. Peki balkon modelleri ufak evinizin ufak balkon dekorasyonu nasıl yapılır? Yalnızca mobilya tercihi olarak değil aynı zamanda boyama, aydınlatma, çiçeklerin ve nebatların hazırlaması açısından da bu dekorasyon en hoş nasıl yapılır? Işte tüm bu suallerin yanıtlarını en ayrıntılı açıklamalar ve misaller ile yazımızda bulabilirsiniz.

Balkon düzenleme konut ve bahçelerimizde bulunan kapalı balkonları dekorasyon dizaynı ile bir Kış bahçesine çevirirsek hem bulunduğumuz etrafı yaşanabilir bir hale getiririz, balkon düzenleme fikirleri hem de kendinize içinde bulunmaktan huzur ve zevk alacağımız bir civar yaparız. Soğuk kış aylarında içinizi ısıtacak Kapalı balkon dekorasyonu Kış bahçesi evinize ilave bir mekan kazandıracaktır.

🏡Balkon Düzenleme Örnekleri

Balkon düzenleme örnekleri bu cins civarları yaratabilmek için zorunlu olan malzemelerin başında balkon masaları ve sandalyeleri kazanç. Bunların sabredebilir olmasıyla kış bahçenizin portatifliğini de çoğaldırmış olursunuz. Bu masalar ile kış bahçenizde kahvaltılarınızı ve akşam yemeklerinizi sevinçle yemenin tadına varın. Bunlara ilave olarak gelen davetlilerinizle beraber sıcacık civarda dışarıda yağan yağmur ve karı izlersiniz. Kapalı balkon dekorasyonu Kış bahçesi yaptırırken canlı renkler seçim ederseniz kış bahçenizi daha canlı ve ferah bir civar yaratmış olursunuz.

Balkon düzenleme balkonunuz dar ise dar balkon dekorasyonu yapabilir ve balkonunuzun daha geniş ve ferah görünmesine neden olabilirsiniz. Balkon dekorasyonu için kendin yap fikri ile kendiniz balkonunuza uygun dekorasyonu planlayıp yapabilirsiniz.

💒Farklı Balkon Fikirleri

Balkon fikirleri konusunda boş soda şişelerini boyayarak balkonunuza koyabilirsiniz. Ya da saksıları civara uygun bir renkte boyayıp içine çiçek dikebilirsiniz. Sırçalı balkon dekorasyonu balkonunuzu çağdaş bir görünüme kavuşturacak ve balkonunuzu değişikleştirecektir. Uzun balkonlar genelde dar olurlar. Uzun balkon dekorunu öyle bir planlamanız gerekmektedir ki civar geniş ve ferah görünsün. Bu nedenle yer kaplayan koltuk ve masalardan uzak durulması gerekir.

Balkon fikirleri Alaçatı balkon dekoru bir hayli insanın güzeline giden ve hoşlanılan bir dekordur. Bu dekor, görenlere ala çatıyı andırdırıyor. Balkonunuzun şık ve ziynetli görünmesi sizin elinizdedir. Balkon süslemelerinde canlı çiçeklere yer verebilirsiniz. Bu çiçekler balkonunuzun renkli görünmesine ve muhteşem kokmasına neden olacaktır.

Balkon dekorasyonu yapmak bir masa ve birkaç sandalye koymaktan ibaret değildir. Gerçi büyük şehirlerdeki minicik balkonlarda bunu yapabilmek dahi bir lüks! haline geldi. Fakat isterseniz azıcık yaratıcılık ve gayretle balkonunuzda başyapıtlar yaratabilirsiniz. Misalin, balkonda kahvenizi içerek manzaraya karşı neşe yapabilir, eşinizle romantik bir akşam yemeği yiyebilir, hafta sonları ailece kahvaltı yapabilir veya arkadaşlarınızla cümbüşlü zamanlar geçirebilirsiniz. Balkon dekorasyonu bunun için yapmanız gereken, doğru bir tasarımlama ile balkonunuzu daha işlevsel ve estetik bir mekana dönüştürmek. Altta balkonunuzu evinizin gözde mekanına dönüştürecek bazı balkon dekorasyon fikirleri hisseleştik. İşte, havalı ve fonksiyonel bir balkon dizaynı için öğrenmeniz gereken balkon dekorasyon fikirleri ve esin veren balkon tasarımları…

🧰Balkon Dizaynı Nasıl Yapılmalıdır?

Balkon dizaynı nasıl yapılmalıdır? Balkonunuzu nasıl dekore edeceğiniz büyük miktarda şahsi zevkinizle ilgilidir. Yeniden de bu yazıyı okuyarak, tasarımınızı geliştirmek için yapabileceğiniz yeni bir şeyler bulabilirsiniz. Balkonunuzu dekore ederken alttaki 3 ehemmiyetli noktayı usunuzda bulundurmalısınız:

  • Oran: Özellikle ufak balkon dekorasyonu için oran çok ehemmiyetlidir. Masa, sandalye, koltuk, sehpa gibi balkon mobilyaları satın almadan evvel alanınıza uygun ebatta olduğundan emin olmalısınız. Bunun için alışverişe çıkmadan evvel, balkonunuzun miktarlı bir krokisini çizerek işe başlayın. Balkon kapısının genişliğini ve açılma doğrultusunu işaretlemeyi unutmayın. Alanınız ne olursa olsun olabildiğince zarif balkon mobilyaları seçim edin.
  • Tabakalar: Tabakalar, dekorasyonu bitirmek için oldukça ehemmiyetlidir. Balkon tasarımını muhtelif tekstillerle zenginleştirin. Misalin balkonunuza; kilim, desenli kırlentler, koltuk üzerine atacağınız post ve battaniyeler ilave ederek sıcak ve konforlu bir civar yaratabilirsiniz.
  • Aydınlatma: Aşırıdan ilave edeceğiniz aydınlatma personelleri ile balkonunuzu akşamları da kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Çoğu balkonda zati kolay bir tavan aydınlatması bulunur. Ancak, balkon fobiliklerine asacağınız küçük lambalar veya yere koyacağınız mumlu fenerler gibi ilave etmelerle balkon içerisinde sofistike bir civar yaratabilirsiniz. Dış mekan aydınlatmalarının balkonunuzun atmosferini ne kadar değiştireceğine inanamayacaksınız!

🤏Küçük Balkon Düzenlemeleri

Küçük Balkon Düzenlemeleri öncelikle balkondaki işe afacan eşyaları atabilir dekorasyona balkonunuzu arınarak başlayabilirsiniz. Kış aylarında balkonu kullanmadığınız eşyaları depolamak için kullanıyor olabilirsiniz ancak havalar ısınmaya başladıktan sonra bu eşyaları başka bir yer bulmanız gerekiyor. Küçük Balkon Düzenlemeleri Ya da zati kullanmıyorsanız atabilir, yaşamınızda yer kaplayan afaki eşyalardan kurtulmuş olursunuz. Masaya çevirebileceğiniz ya da hem masa hem dolap gibi kullanabileceğiniz daha önceki masalarınız, dolaplarınız varsa bunları atmayın. Bu stil mobilyaları aynı anda bir kaç biçimde kullanabileceğiniz hale getirebilirsiniz. Şayet boyaları çıkmış, daha önceki görünüyorsa da hiç üzülmeyin. Hoşlandığınız bir kutu boya, bir fırça ve bir kaç zımpara kağıdı ile tertemiz bir hale getirebilirsiniz. Boyamak istediğiniz tüm ahşap malzemeleri öncelikle çok iyi bir biçimde zımparalamalısınız. Daha Önceki boyanın tamamen çıktığına eminseniz yeni boyayı hazırlayıp mobilyaları boyayabilirsiniz. Bu arada, bazı mobilyalar ve boyalar cila gerektirir. Bu gidişatta üzerine bir de cila atmanız gerekecektir.

📈Balkon Modelleme

Balkon modelleme ılıman abuhavaya sahip tüm bölgelerin mimari yapısında balkonun ayrı bir yeri ve ehemmiyeti vardır. Kuzey Avrupa ülkeleri gibi soğuk abuhavaları olan bölgelerde dahi ziynet için dahi olsa balkon yer alır. Bizim ülkemizde ise balkonlar ayrı bir yaşam alanlarıdır. Balkon modelleme Ilkbaharın gelmesi ile beraber bahar kokusunu içine sürüklemek isteyen herkes balkona koşar. Şehir merkezinde dahi olsa, balkon dış dünyaya açılma, doğa ile gökyüzü ile bir biçimde irtibat kurma taşıtıdır. Özellikle ege ve akdeniz bölgesinde fazla sıcaklarda balkondan içeri girmeyen, tam yazı balkonlarda teraslarda geçiren aileler var. Vaziyet böyle olunca da bu konutların balkon dekorasyonu en az iç oda dekorasyonları kadar ehemmiyetli bir hale kazanç. Biz de sizler için çağdaş balkon dekorasyon fikirleri ve misalleri hakkında geniş bir yazı hazırladık. Bu fikirleri, ufak büyük fark etmeden tüm balkon stillerinde uygulayabilirsiniz.

🌸Balkon Tasarımı İçin Çiçekler

Balkon dekorasyonunda balkonun ebadı ne olursa olsun en ehemmiyetli ayrıntı nebatlardır. Bu nebatları küçük ağaçlardan ya da sevimli çiçeklerden seçebilirsiniz. Balkon tasarımı için çiçekler önemli bir unsurdur. Şayet alanınız varsa yere büyük saksılarda yerleştirebileceğiniz bu nebatları alanınız yoksa dikey bahçelendirme birimlerine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Ufak balkon dekorasyonları hakkında daha fazla bilgi için ufak balkonlar için harika dekorasyon fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

💺Kendinize konfor alanları yaratın

Balkon düzenleme Minicik bi köşe de olabilir kocaman bir kenar da. Hangisi olursa olsun, tek başınızayken harika zaman geçirebileceğiniz kitap okuyabileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz ya da film seyredebileceğiniz köşeler oluşturun. Şayet bu alan oldukça dar ise ince, zarif tasarımlarla hazırlanan küçük masa ve sandalyeleri seçim edebilirsiniz. Ayrıca kitaplarınızı duvara bir raf yerleştirip oraya koyabilirsiniz. Kitapların yanında küçük saksılarda bir kaç nebat,çiçek yerleştirerek civara havalı bir görünüm katabilirsiniz.

⛲Balkon Süsleme Sanatı

Balkon süsleme, balkonun genişliğine ve fiziksel özelliklerine göre değişir. Içerisine kocaman bir hasır bahçe grubu oturma seti koyabileceğiniz gibi iki sandalye bir masanın güç sığacağı bir balkon da olabilir. Seçtiğiniz oturma grubu balkonun stilini ve havasını tesirler. Balkon süsleme Öteki aksesuarları bu stile göre seçmeniz gerekebilir. Başka Bir Deyişle kocaman minderli sıradan bir bahçe oturma grubunu yeniden bu stil sıradan aksesuarlar ile bitirebilirsiniz. Işıklandırmasından çiçeklerine kadar her şey geçim içerisinde olmalıdır. Şayet dekorasyonda kendi yaptığınız mahsulleri kullanmak istiyorsanız daha fazla fikir için bahçe dekorasyonu kendin yap fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Balkon dekorasyon modelleri içinde en geniş yeri çiçekler ve saksılar kaplar. Balkon süsleme şehir içindeki yaşamımızda tüm gün kapalı binaların içerisinde beton görmekten usandığımız için en azından balkonda bir ölçü çiçek, yeşillik görmek herkese iyi kazanç. Şayet balkonunuz ufaksa asılabilir saksıları, şayet balkonunuz büyükse kocaman saksı nebatlarını seçim edebilirsiniz. Balkon süsleme Çiçek ve nebatlardan sonra ise oturma grubu kazanç. Balkon ve teras dekorasyonundaki en ehemmiyetli mahsullerden biri olan oturma grupları, tamamen balkonun özellikleri ve evin bulunduğu bölgeye göre değişir. Kocaman minderli ya da hasır gibi değişik özelliklere sahip oturma gruplarından uygun olanı seçebilirsiniz. Oturma grubundan sonra da muhtelif balkon süsleme aksesuarları kazanç. Bu aksesuarları kendiniz yapabileceğiniz gibi aksesuar mağazalarından da satın alabilirsiniz.

 

Write A Comment